Jak działa pistolet Paintballowy?

Jak działa pistolet Paintballowy?

Marker paintballowy znajduje swoje zastosowanie w różnych typach gier, sprzęt ten  zbliżony jest wizualnie do tradycyjnych broni strzeleckich, jednak działa na zasadzie sprężonego gazu (powietrza atmosferycznego bądź dwutlenku węgla).

“W momencie wystrzału sprężony gaz przekazuje kulce część swojej energii”. Broń do paintballa podzielona jest na 4 następujące rodzaje:

-POMPKI, które strzelają o wiele wolniej niż pozostałe, ponieważ po każdym strzale należy przeładować marker.

-PNEUMATYCZNE

-ELEKTRO-PNEUMATYCZNE

-ELEKTRONICZNE

Każdy sprawny marker dostępny na rynku jest wyposażony w blokadę spustu. Jednak może się zdarzyć tak, że gracz zapomni po zejściu z poligonu gry zablokować spust. Dlatego też stosowane są różnego rodzaju zabezpieczenia wylotu lufy, np. “barrelbags”.

Do prawidłowego działania markera potrzebne jest zasilanie gazem – najczęściej CO2 lub sprężonym powietrzem (HP – ang. High Pressure). Najbardziej powszechne w Polsce jest zasilanie markerów dwutlenkiem węgla z racji niższych kosztów zakupu butli, jak również ogólnej dostępności tego gazu w punktach sprzedaży gazów. Wadą wykorzystania CO2 jako zasilania dla markera, jest niestabilność ciśnienia wyjściowego oraz min. temperatura otoczenia na poziomie 5 °C.

Butle do sprężonego powietrza wykorzystywane w paintballu dostępne są w 2 wersjach w zależności od ciśnienia: 3000 lub 4500 PSI. Amunicja do tego typu broni to kulki o średnicy ok. 1,7cm (0,689 cala) z kolorową farbą w środku. Ktoś mógłby się zastanowić czy kulki są szkodliwe dla środowiska, ale nic z tych rzeczy, ponieważ barwnik rozkłada się w odpowiednio szybkim tempie (po jednym opadzie deszczu często nie ma po nim śladu)- więc tę teorie wyrzucamy do kosza.

Close Menu
X
×
×

Koszyk