Paintball Kocmyrzów Luborzyca

Paintball Kocmyrzów Luborzyca

PAINTBALL KOCMYRZÓW-LUBORZYCA Active Hours to firma prężnie rozwijająca się na tle rozrywki, oraz dążąca do jasno postawionych sobie celów. Korzystając z naszego Bloga, postanowiliśmy przedstawić Wam wędrówkę paintballowego szlaku od samego początku istnienia tego typu sportu i rekreacji:

W maju 1981 trójka znajomych z Hampshire: Hayes Noel, Charles Gaines i Bob Gurnsey, możemy domyślać się, że pod wpływem nudy, wymyśliła nowy sposób na rozrywkę. Pierwsze określenie na nową formę wykorzystania broni strzelającej kulkami z farbą był survival. Nie utrzymało się ono jednak zbyt długo. Dziś ten sport dostępny jest dla każdego. Bezkrwawa strzelanina tak ich zachwyciła, że już w następnym miesiącu zorganizowano pierwszą grę.

Dwie drużyny, po 6 osób w każdej, brały udział w “CAPTURE THE FLAG”, której zasady polegają na umieszczeniu flagi w „bazie” każdej z drużyn. Punkt zdobywa grupa, która zdoła wykraść flagę przeciwnika i przenieść ją do swojej bazy. Warunkiem koniecznym jest to, że jej flaga również musi się w niej znajdować. Pierwsze rozgrywki odbiły się szerokim echem, a media chętnie komentowały zdarzenie.

Rozrywka znalazła uznanie i ruszyła w cały świat, jednak nie od zawsze używano nazwy paintball. Ciągle następuje jego rozwój i zaczynają interesować się nim nie tylko miłośnicy militariów. Gdy zastosujemy się do określonych wymogów bezpieczeństwa, nie grozi nam nic – może poza kilkoma siniakami, więc jeśli nie masz planów na najbliższy weekend, albo chcesz po prostu wybrać się gdzieś ze swoją ekipą – wystarczy, że zadasz sobie dwa pytania: CO? GDZIE? – PAINTBALL KOCMYRZÓW-LUBORZYCA / PRUSY 44.

Po więcej informacji zapraszamy na podstronę Paintball Kraków

Close Menu
X
×
×

Koszyk