Poradnik gry w Paintball dla początkujących

Poradnik gry w Paintball dla początkujących

Wiele osób w Krakowie przypadkiem zaczyna swoja przygodę z paintballem. Na przykład przy okazji wieczoru kawalerskiego kolegi,  jakiś imprez okolicznościowych , czy firmowych imprez integracyjnych. Wtedy  pojawia się się na polu walki jako debiutant, któremu przydałyby się rady osób doświadczonych w tym sporcie. To właśnie z myślą o takich osobach powstał poniższy poradnik.

  1. Nie bój się kulek. Dostanie farbą boli mniej niż można było się spodziewać. Należy pamiętać że kulka może co najwyżej zostawić małego siniaka.
  2. Nigdy nie ściągaj maski na polu paintballowym. Nie wolno lekceważyć tego podpunktu, ponieważ zachowanie bezpieczeństwa na polu paintballowym powinno być nieodzownym elementem każdej gry.
  3. Nie pokazuj swojej pozycji Ujawnienie swojej pozycji wiąże się ze ściągnięciem na siebie przeciwników oraz odebraniem możliwości zaskoczenia wroga. Im lepiej będziemy się ukrywać tym mamy większa szanse na zwycięstwo
  4. Gracz, który nie widzi przeciwnika nie może go pokonać. Należy pamiętać aby obserwować swoich przeciwników. Znajomość pozycji zwiększa naszą pewność w działaniach ofensywnych.
  5. Komunikuj się z zespołem. Odpowiednia komunikacja zwiększa szanse na wygraną. Podczas imprezy integracyjnej gdzie pewnie mało kto ma pojęcie o grze warto podzielić się z zespołem wskazówkami zawartymi w tym artykule. Przed rozgrywką ustalcie odpowiednią taktykę, a w czasie gry informujcie swoich ludzi o pozycji wroga.
  6. Farba na stroju nie zawsze oznacza przegrana. Niekiedy pocisk może uderzyć obok ciebie a farba z niego może ubrudzić ci mundur. Schodzimy tylko wtedy gdy poczujemy uderzenie kulki.
  7. Pamiętaj o scenariuszu rozgrywki. Podczas potyczki nie zawsze należy skupiać się tylko na wyeliminowaniu przeciwnika. Zależnie od scenariusza układaj taktykę przed grą.
  8. Nie zostawaj z tyłu. Wielu początkujących bojąc się przegranej zostaje z tyłu. Pamiętaj aby często się przemieszczać i nie pozostać w defensywie. Zostając z tylu twoja drużyna skazuje się na ciągła obronę oraz odbiera sobie możliwość zaskoczenia rywala.
  9. Baw się dobrze. Pamiętaj że głównym argumentem gry w paintball jest dobra zabawa i integracja. Jest to doskonały pomysł na zorganizowanie wieczoru kawalerskiego lub wielu innych integracyjnych evetnów w Krakowie. Paintball jest elektryzującym doświadczeniem, którego niektórzy nowi gracze mogą się nawet bać, ale korzystając z naszych niezawodnych wskazówek staniesz się lepszym graczem oraz doświadczysz piękna tego sportu.

Dodaj komentarz

Close Menu
X
×
×

Koszyk